Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Też tak wszystkim dzisiaj mówcie tylko FTTH , pytajcie, walczcie ,wypełniajcie deklaracje
http://oferty.orange.pl/internet/


wszystkie inne technologie kablowe za kilka lat umrą śmiercią naturalną jak, muzyka na kasetach czy telewizja analogowa


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Ciąg dalszy informacji z frontu walki. Sytuacja sie pogorszyła, ponieważ padł vdsl. To już druga awaria w przeciągu miesiąca. Technicy z Teltechu zmieniają pary kabli miedzianych, za bardzo nie ma z czego wybierać, po ostatniej naprawie download spadł z 28 do 22 Mb/s. Teraz nie działa również telefon. Panowie z Teltechu poszukają nowej pary miedzianej, kogoś rozłącza-przełączą, na jakiś czas wystarczy. Że transfer słaby? To BMT i migruj do 20 Mb/s i po sprawie. A upozytywnienie mojego adresu na światłowód czeka. Sąsiedzi mają , możliwości są, woli brak.

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

@Kierus57Jak już to technicy nie zmieniają pary kabli tylko porty na centrali chyba ze masz tak jak u mnie 2 pary w lokalu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

No nie, technicy szukają w kablu w ulicy takiej pary miedzianej, która pozwoli na w miarę przyzwoity transfer.

A dlatego w ulicy, bo kabel był wielokrotnie sztukowany, przerywany. Toż to przecież 30 lat, jak był wymieniany.

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Ja u siebie popchnąłem trochę temat o 0.1% jestem po rozmowie z kierownikiem który się trochę zainteresował  i dziś będę rozmawiał z projektantem sieci zobaczymy co z tego wyjdzieEmotikon: Obojętny 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

@Anonimniestety, brak nowych informacji. Brak możliwości kontaktu z DM z tego rejonu, złożyłem ponowny wniosek o instalacje na bok@orange.pl. Instalacja splittera na słupie zakończona, adres Bohomolca 13 podłączony. A ja czekam.Tak jak mnie tu niektórzy przekonuje już wkrótce mój problem będzie rozwiązany. Bo plany, zgody i uzgodnienia trwają. A to nieprawda.

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

@Kierus57Ja już postanowiłem że zakończę współprace z Orange niby się zainteresował kierownik ale sprawa stanęła w miejscuEmotikon: Obojętny   


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

@AnonimWczoraj odwiedziłem salon Orange. Przedstawiłem sprawę z-cy kierownika. Obiecał wysłać maila do DM ( po polsku Kierownika Rejonu) , aby ten łaskawie zapytał się Działu Technicznego w mojej sprawie. Wydaje mi się,że mam prostszą sytuację niż Ty, ale może to być złudne.

PS. Każdemu, kto założy temat instalacji światłowodu w swojej okolicy i otrzymuje porady, aby rejestrować zapotrzebowanie  na stronie i nakłaniać sąsiadów do tego samego, powinien przeczytać ten watek.

Jest wielce pouczający i daje wiele do myślenia na temat , jak Orange postępuje z klientami.

A żeby nie być gołosłownym wklejam mój pierwszy post:

"Witam wszystkich, to mój pierwszy post .Od lat jestem klientem Orange, korzystam wyjątkowo z opcji VDSL, gdyż na mojej ulicy nie było takiej możliwości,w ramach wyjątku zostałem w nią wyposażony. Od lat staram się o możliwość podłączenia domu do światłowodu. bez skutku. Nawet w przypływie desperacji wypełniłem ankietę w sprawie zgłoszenia chęci korzystania ze światłowodu, wydrukowałem ze strony Orange ulotki do wszystkich sąsiadów ( sugestia operatora), wrzuciłem do skrzynek i czekam na cud. I oto jest cud. Orange doprowadził światłowód na ulecę, zawiesił skrzynkę ze spliterem na słupie.. W informacji o dostępności ofert światłowodowej widnieją prawie wszystkie numery nieruchomości na ulicy ( w sumie 15) , ale dziwne poza 4 numerami, w tym moim. Napisałem do BOK zgłoszenie z pytaniem, dlaczego zostałem pominięty przy możliwości instalacji tej usługi. Dodam, ze światłowód będzie prowadzony do abonentów linią napowietrzną. Odpowiedz z BOK podobno już jest,częściowo uznana,  ja jej jeszcze nie otrzymałem. Przeczytano mi ją z infolinii, bez konkretów, bez możliwości instalacji. Czy macie może podobne doświadczenia, to odpowiedzcie , może znacie sposoby dalszego postępowania w tej ,pewnie typowej sprawie."


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Dla mnie ten wątek pokazuje jednak, że i tak Orange robi sporo. Masz VDSL o czym wiele osób może tylko pomarzyć aby mieć ADSL. Wpis Artura wyżej chyba pokazał sprawę jasno.

Jeśli ktoś oczekuje, że po wypełnieniu formularza światłowód będzie za kilka dni, to niech lepiej szuka sobie innej firmy, która tak szybko w każdym miejscu w Polsce podłącza usługi.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

@Piotrekk85, ten wątek pokazuje, jak Orange postępuje w stosunku do klientów. W tej materii robi na pewno sporo. Ja nie oczekuję, ze po wypełnieniu formularza zjawią się technicy i zainstalują światłowód. Gdybym miał możliwość i pieniądze już miałbym światłowód, tak jak moi sąsiedzi, nie czekający na ofertę Orange.

Ale rzeczywiście Twoja niestrudzona obrona postępowania firmy Orange w tym temacie jest zadziwiająca.

Pierwszy efekt już odniosłeś: zniechęciłeś mnie do Orange nader skutecznie.