Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange, umowa automatycznie się przedłużyła


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Orange, umowa automatycznie się przedłużyła

Witam, tak jak w temacie przespałem możliwość wypowiedzenia umowy i przedłużyła mi się o 6 miesięcy automatycznie. Umowę podpisałem w sierpniu 2014 roku. Teraz będę musiał płacić do lutego. Czytałem że to jest niezgodne z prawem i są jakieś postępowania wobec orange. Czy da się coś jeszcze zrobić i wypowiedzieć tę umowę czy już za późno? Pozddrawiam.

20 ODPOW. 20
Anonim

Nie dotyczy

Orange, umowa automatycznie się przedłużyła

@piter498 Trzeba teraz płacić i dopilnować następnego terminu rozwiązania umowy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Orange, umowa automatycznie się przedłużyła

Decyzja UOKIK dotycząca tego co piszesz nie jest jeszcze prawomocna. Jeśli czujesz się stratny, złóż reklamację. Każda sprawa roku rozpatrywana jest indywidualnie. Tylko mniej konsekwencje na uwadze bo jeśli umowa powinna przejść po lojalce na czas nieokreślony to opłaty poza promocją są bardzo wysokie i możesz teoretycznie dopłacić różnicę.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Orange, umowa automatycznie się przedłużyła

1. Umowę zawsze możesz wypowiedzieć, to jest Twoje prawo. Jednakże musisz się liczyć z tym, że jeśli wypowiesz ją w trakcie trwania kresu lojalnościowego (tutaj 6 miesięcy) to doliczona zostanie Ci kara umowna zgodnie z umową

2. Gdzie czytałeś że to jest niezgodne z prawem? Jedynie co jest niezgodne to sytuacja, w której po minięciu 2 lat Orange wystawia Ci ranunki po 200-300zł bo się promocja skończyła i płacisz wg ceny normalnej bez promocji. Tak wiec jeśli możesz to podaj linka do tego artykułu.

3. Reasumując: Ty sam własnoręcznie i będąc w pełni sił władz podpisałeś umowę i inne papiery (pewnie jej nie czytając). Przeczytaj umowę jeszcze raz. Możliwe ze podpisałeś też odrębną zgodę na automatyczne przedłużenie umowy (ponownie bez czytania - bo jakbyś przeczytał to byś wiedział) a teraz oburzasz się bo postępują zgodnie z tym co podpisałeś?

4. Jeśli chcesz, to zgłoś się z tym do sądu. Sędzia weźmie na pewno pod uwagę to że bez zrozumienia podpisujesz papiery.

5. Jest jedno wyjście z tej stuacji. Znajdź kogoś kto byłby chetny na tą usługę a następnie zrób cesję na tą osobę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Orange, umowa automatycznie się przedłużyła

jest nieprawomocna decyzja https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12906

Tylko ja mam mieszane skutki co do ich konsekwencji. Bo owszem decyzja po uprawomocnieniu daje opcję na rozwiązanie umowy bez opłat, ale nie reguluje kwestii opłat po APU.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Orange, umowa automatycznie się przedłużyła

Proszę Cię, nie wypowiadaj się jeśli nic nie wiesz. Wiedziałem o tym że automatycznie się przedłuży tylko od pół roku już nie używam tego badziewnego internetu i po prostu zapomnialem kiedy się kończy. Bo jak można ich nie obrażać kiedy płacisz co miesiąc 80 zł za internet 0,2 Mb/s i setki zgłoszeń nie pomagają... dalej pół roku płacenia haraczu ...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Orange, umowa automatycznie się przedłużyła

To złóż reklamację z rezygnacją. Opisz czego oczekujesz.

Poza tym piszesz że płacisz 80 zł. Więc cena sugeruje że masz zawieszony telefon domowy. Lojalkę na telefon domowy też masz? Bo to oddzielna umowa.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Orange, umowa automatycznie się przedłużyła

Oczywiście odpowiedź do rafaello1231

 

Piotrekk85:

Płacę 29.24 za utrzymanie łącza i 49.00 za internet. Nie mam innej umowy

Anonim

Nie dotyczy

Orange, umowa automatycznie się przedłużyła

@piter498Czy pisałeś reklamacje, że Orange nie jest w stanie świadczyć u ciebie prawidłowo usługi? Czy tylko robiłeś zgłoszenia, że masz za niską prędkość?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Orange, umowa automatycznie się przedłużyła

vdsl2:

Wysyłałem tylko zgłoszenia. Sąsiad kilka miesięcy temu wysłał pismo z reklamacją to odpowiedzieli że w ciągu 30 dni naprawią problem. Nic się nie zmieniło do tej pory...