Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak rzetelnie sprawdzić szybkość, prędkość internetu?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Jak rzetelnie sprawdzić szybkość, prędkość internetu?

Chcę sprawdzić prędkość internetu i różne speedtesty pokazują różne wartości. Im więcej czytam, tym bardziej jestem skołowany. Z jednej strony chcę sprawdzić jak to działa u mnie i jak u kolegi, który korzysta ze światłowodu, bo się nad nim zastanawiam.

Który z testów dostępnych w sieci jest najlepszy, najbardziej rzetelny i miarodajny?
A może przesadzam i nie ma odpowiedzi na tak postawione pytanie..

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 108
  • 2

Jak rzetelnie sprawdzić szybkość, prędkość internetu?

Ja używam sygnowanego przez Netflixa fast.com. Wydaje mi się najbardziej miarodajny. Sporo zależy też od tego jaka odległość do serwera. Co innego pokaże serwer w Warszawie a co innego Birmingham. Nie przeasadzalbym za bardzo. 😉 z tymi wynikami i ich znaczeniem. A co do porównania ze znajomym wybierzcie może ten sam serwer i stronę i w tym samym czasie to porownacie wyniki.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 108
  • 2

Jak rzetelnie sprawdzić szybkość, prędkość internetu?

Ja używam sygnowanego przez Netflixa fast.com. Wydaje mi się najbardziej miarodajny. Sporo zależy też od tego jaka odległość do serwera. Co innego pokaże serwer w Warszawie a co innego Birmingham. Nie przeasadzalbym za bardzo. 😉 z tymi wynikami i ich znaczeniem. A co do porównania ze znajomym wybierzcie może ten sam serwer i stronę i w tym samym czasie to porownacie wyniki.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Jak rzetelnie sprawdzić szybkość, prędkość internetu?

rzeczywiście, może przesadzam z tymi porównaniami. Jak będzie zle to i to wszedzie bedzie zle.

 

a do grania online światłowód daje rade?

 

Anonim

Nie dotyczy

Jak rzetelnie sprawdzić szybkość, prędkość internetu?


@Lipalinapisał(-a)

a do grania online światłowód daje rade?


@LipaliTak daje sobie rade.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Jak rzetelnie sprawdzić szybkość, prędkość internetu?

Na razie nie ma żadnych miarodajnych narzędzi. Wszystkie speedtesty mają wady. Niebawem UKE samo wybierze narzędzie... http://www.telko.in/ruszyl-konkurs-na-monitorowanie-jakosci-dostepu-do-internetu

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Jak rzetelnie sprawdzić szybkość, prędkość internetu?

dziękuje wam za pomoc Piotrekk85 vdsl2 mike278


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Jak rzetelnie sprawdzić szybkość, prędkość internetu?

Ja osobiście uważam że mimo wszystko speedtest.net daje najbardziej miarodajne wyniki. Na innych testach pokazuje mi niecałe 300mbps do najbliższych serwerów, podczas gdy speedtest.net zwykle około 315-318mbps i uważam ten wynik za prawidłowy. Dlaczego? Dlatego że ze steama ściąga mi około 39mb/s a to niemożliwe z niecałym 300mbps. Musi być ponad 310mbps. Z innych serwisów również często idzie mi ponad 38mb/s.

 

Netflix fast.com pokazał mi 250mbps... no nie, tak nie jest 🙂 Nawet na youtube przy buforowaniu niektórych filmików w 8k użycie karty sieciowej to ponad 300mbps. Tutaj screen: http://prntscr.com/im53e6


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Jak rzetelnie sprawdzić szybkość, prędkość internetu?

@Lipali oczywiście Speedtest.net, choć wybrałbym dla obu stron pomiaru jakiś serwer "neutralny". Cały Internet nie działa identycznie. Do jednych serwerów prędkości są lepsze niż do innych. Wybrałbym np. home.pl SA w Warszawie ponieważ jest to zewnętrzna firma, albo jakiś zagraniczny host np. w Londynie, Niemczech.

fast.com nie ma sensu, ponieważ w przypadku Orange host stoi w sieci szkieletowej i zawsze tam będzie dobrze. Tak samo nie ma sensu testowania na serwerach Orange w Speedtest.net.