Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Infrastruktura - światłowód


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Infrastruktura - światłowód

Witam,

Mam pewne pytanie dotyczące usługi Orange światłowód.

Mieszkam w Grodzisku Mazowieckim przy ulicy M. Konopnickiej.

Miasto podpisało umowę z Orange na rozbudowę sieci światłowodowej jakiś czas temu.

Progres jest znaczący co obrazują mapy zasięgu.

Co do mojej ulicy to sprawa wygląda w sposób następujący.

Do połowy ulicy rozmieszczone są słupy telefoniczne natomiast druga część ulicy nie ma słupów. W części z dostępnymi słupami telefonicznymi jest już dostępny Orange światłowód, a dalej tylko Neostrada. Domniemuję, że Neo jest puszczona w tym miejscu zwykłą kanalizacją.

Moje pytanie jest następujące. Czy jest możliwość puszczenia w dalszej części ulicy światłowód tą samą metodą co Neo i czy Orange stosuje tego typu rozwiązanie? Niestety dzwoniąc na infolinię nie otrzymałem jasnej odpowiedzi.

Jeśli odpowiedź jest negatywna to czy istnieje możliwość rozbudowy infrastruktury i jak o nią zabiegać?

Będę wdzięczny za podpowiedź 🙂

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Infrastruktura - światłowód

Zgłoś się tu https://oferty.orange.pl/internet/

Więcej konkretów na tym forum nie uzyskasz, zależy to od wielu czynników, z którym orange się nie dzieli.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Infrastruktura - światłowód

Tam już się zgłaszałem, ale dziękuję za chęci.

Podjadę jeszcze do fiberboxa bo właśnie zauważyłem, że jest w pobliżu.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Infrastruktura - światłowód

@Saajmonek Jeżeli tylko będą spoko ludzie w tym Fibershopie, to mogą sporo pomóc. Generalnie jeżeli jest miejsce w kanalizie, to kable idą w kanalizie, tą samą drogą co miedź.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Infrastruktura - światłowód

tutaj fiberteam za wiele nie pomoze. moga zbierac nawet popyt i nawet niech bedzie ponad 50% chetnych to i tak nie ma gwarancji ze orange zrobi inwestycje. duze koszty zrobienia przylacza.
orange nie chce brac sie wlasnie za przylacza doziemne. tam gdzie mozna po slupach to jada po slupach.
przeciez z tej kanalizacji trzeba wyjsc tak jak bylo to robione z miedzia czyli rozbieranie chodników, kopanie na posesji klienta, projekty, pozwolenia itp

jezeli nie bedzie juz co podlaczac to wezma sie i za zabudowe jednorodzinna 😉