Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Darmowe_Orange_WiFi problem z połączeniem [archiwum]


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Darmowe_Orange_WiFi problem z połączeniem [archiwum]

Usługa Darmowe Orange WiFi została wyłączona w czerwcu 2020 - brak możliwości skorzystania w scenariuszu dla obecnych i nowych klientów - moderator Bartłomiej

 

Cześć od niedawna korzystam z dodatkowej funkcji Darmowego internetu przez jakiś okres działało poprawnie choć tylko w godzinach od 11:30 do 22:30 z ciągłymi przerwami. Problem pojawił się 23. kwietnia od kiedy zmieniły się godziny, w których mogłem się połączyć za pomocą telefonu>funkcja WiFi z (Darmowe_Orange_Wifi) cały czas mieliło, że trwa łączenie a potem nagle rozłączono intenet działal od 11:30 do 13:30 i potem dopiero od 18:30 do 22:00 natomiast na dzień dzisiejszy sytuacja zmieniła się na gorsze i teraz w telefonie przy próbie połączenia pisze "uzyskiwanie adresu ip" poczym się rozłącza lub piszę niedane połączenie spróbuj jeszcze raz... Ale teraz najciekawsze, raz na jakiś czas powiedzmy 2 razy dziennie następuję połączenie ip z np: 100.64.235.53 / 100.64.200.209 / 100.64.72.181 zawsze bramka 11 a co ciekawe pomimo połączenia nie działa, żadna strona się nie ładuję. Po podłączeniu telefonu do komputera, bo to jest mój preferowany rodzaj korzystania z tego internetu Windows 7 po diagnostyce problemu wyświetla serwer nazw domen jest niedostępny. Gdy próbuję włączyć stronę wifi.orange.pl by się zalogować (za pomocą chrome) również się nie udaję. Czy ktoś wie czemu internet na początu działał przez parę godzin, potem parę godzin mniej a teraz w ogóle. Co mam zrobić by to naprawić, lub czy to może jakaś chwilowa usterka?

 

Pomoc windows 7 zasegurowała bym skorzystał z nslookup w cmd co po wpisaniu adresu dało mi DNS requst time out. Jak wpisuję ipconfig to dostaję info 192.168.42.232 preferowane i 192.168.42.129 w bramce domyślnej zostawie też informacje o adresie MAC telefonu :   90:21:55:EE:56:EB 

 

Aby napisać tego posta używam połaczenia sieci komórkowej z tego samego telefonu. Dziękuję z góry za pomoć...

54 ODPOW. 54
Anonim

Nie dotyczy

Darmowe_Orange_WiFi problem z połączeniem

@aaronvold47Wygląda mi na blokadę rodzicielską i zostaly wprowadzone inne godziny. .

Anonim

Nie dotyczy

Darmowe_Orange_WiFi problem z połączeniem

Dokładnie tak jak pisze @Anonim może to być tzw blokada rodzicielska. jaki masz router i z jakiej dokładnie usługi korzystasz??

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Darmowe_Orange_WiFi problem z połączeniem

Urządzenie, którego urzywam aby się połączyć to telefon HTC, a co do blokady to jak ona mogła się załączyć... Przecież to jest darmowe orange wifi, czyli wydzielanie oddzielnego pasma publicznego w urządzeniu jednego z sąsiadów jakim cudem? Chce tylko wyjaśnić tu chodzi o usługę Darmowy Orange WiFi a nie internet stacjonarny lub mobilny. Korzystam z niego w ramach abonamentu na telefon.

Anonim

Nie dotyczy

Darmowe_Orange_WiFi problem z połączeniem

@aaronvold47Tylko napisz jaki to router Funbox czy Livebox ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Darmowe_Orange_WiFi problem z połączeniem

Nie mam żadnego routera... Sprawdziłem ustawienia mojego konta na orange.pl Mój Orange>Zarządzaj>pakiety i ustawienia>Ustawienia> sekcja Blokady i Kontrola Rodzicielska i jest wyłączona. Słuchajcie ja korzystam z USŁUGI przysługującej każdemu kto ma ABONAMENT w orange, która pozwala połaczyć się z opcją wifi "Darmowy_Orange_Wifi" o ile takowa jest w zasięgu. Nie mam żadnego routera. Łaczę się (o ile to rozumiem) z drugorzędnym pasmem publicznym routerów innych osób w okolicy. Niestety od 3 dni to szwankuję i nie łączy się jak powinno choć zasięg jest od 2-4 kresek. Ciągle piszę uzyskiwanie adresu ip poczym następuję rozłączenie i uzyskuję adres na nowo i znowu się rozłącza. (Teraz internetu nie mam 24 na dobę)

Anonim

Nie dotyczy

Darmowe_Orange_WiFi problem z połączeniem

@aaronvold47Ostatnio były aktualizowane Livebox a każdy użytkownik ma prawo włączać i wyłączać darmowe WIFI i ograniczać dostep przez blokadę adresu MAC.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Darmowe_Orange_WiFi problem z połączeniem


vdsl2 napisał(-a):

@aaronvold47Ostatnio były aktualizowane Livebox a każdy użytkownik ma prawo włączać i wyłączać darmowe WIFI i ograniczać dostep przez blokadę adresu MAC.


@Anonim  tutaj muszę się z Tobą niezgodzić, co do blokady adresu MAC, ta funkcjonalność nie ma znaczenia. Liczy się tylko czy użytkownik usługi internetu od Orange wyraził zgodę na udostępnianie publicznego pasma, czy nie. 

 

@aaronvold47  Już parę osób zgłasza podobny problem z logowaniem... bądź ze stabilnością połączeń na tym darmowym paśmie. Może jest coś na rzeczy z tym co sugerują koledzy, że problem może mieć związek z aktualizowaniem oprogramowania Liveboxów.

Rozumiem, że wcześniej miałeś udane sesje, nie zmieniałeś swojego hasła do usługi w orange.

Ale spytam, jaką metodę zestawiania połączenia w HTC stosujesz, czy używasz aplikacji "darmowe orange WiFi" czy może zwykłe wybieranie dostępnego pasma i zestawianie połączenia? W tym drugim przypadku, ja chcąc się połączyć z danym "źródłem" muszę jeszcze potwierdzić uprawnienie, czyli wprowadzić login i hasło - to do usługi darmowego orange - w przeglądarcie w telefonie - na stronie "client3.google.com", która najczęściej sama się pojawia, bo wcześniej mam komunikat "zaloguj się" do wifi.... czy coś podobnego. 

Anonim

Nie dotyczy

Darmowe_Orange_WiFi problem z połączeniem

@Misiek62Zobacz jak próbuje się połączyć z WIFI

Przechwytywanie.PNGPrzechwytywanie1.PNG


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Darmowe_Orange_WiFi problem z połączeniem

@Anonim 

przyjrzałem się obrazkowi, ale nie wiem w czym problem. Serio w poniedziałek wieczorem byłem u znajomych i z telefonu łączyłem się z internetem poprzez ich pasmo darmowego Orange WiFi, ale żeby skutecznie wejść na jakąś stronę wcześniej musiałem się zalogować swoimi danymi do tej usługi, czyli wpisać je w przeglądarce. Może faktycznie jest inny adres - jakieś przekierowania, czy coś w tym stylu - zaraz zrobię próbę w telefonie i wkleję zrzut strony logowania. Załóżmy, że android ma taki mechanizm, uniwersalnej strony do logowań (tę którą pisałem client3.google.com), a tak na prawdę trzeba się zalogować przez stronę Orange, załóżmy, że będzie to: https://wifi.orange.pl/login.htm ;

 

UPDATE. coś mi kodowanie zaczęło szaleć, więc pousuwałem spacje zamienione na inne znaki.


Screenshot_2017-04-27-11-38-57.png