Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

To chyba jakiś problem na łączu. Jak masz takie błędy częściej to DLM długo nie "odda" prędkość.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

@Anonimnie wiem jak Ty z funboxa/liveboxa potrafisz odległość od centrali wywróżyć 😉 Margines szumu =/ tłumienie ..  Ty masz pełne 80Mb/s i 12 margines, bo masz jeszcze zapas na prędkośc, gdyby była taka możliwość.

Anonim

Nie dotyczy

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s


-brtk- napisał(-a):

@vdsl2nie wiem jak Ty z funboxa/liveboxa potrafisz odległość od centrali wywróżyć 😉 Margines szumu =/ tłumienie ..  Ty masz pełne 80Mb/s i 12 margines, bo masz jeszcze zapas na prędkośc, gdyby była taka możliwość.


@-brtk-Ja nie wróże tylko wiem ile mam do centrali czyli 205m a linie mam nowa od 3 lat a nie jak miałem 30 letnia bo nie narzekam na forum tylko BOK 

large.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

Wywrozyles z parametrow funboxa autora tematu, napisales ze ma tyle i tyle do centrali bo ty tez masz taki margines podobny. Po pierwsze, po marginesie nie sprawdzisz odleglosci od centrali tylko po tlumieniu, po drugie, autor ma technologie adsl a nie vdsl to tez juz inaczej tu sie oblicza na ile linia pozwala i jaka ma odleglosc po tlumieniu.

Ktos moze miec 1Mb/s w technologii adsl i 12 marginesu i to nie oznacza, ze moze miec pelne 80Mb/s przy technologii vdsl, bo takie cos mozna wywnioskowac z tego co napisales wczesniej. Przeczytaj w google co to jest margines szumu i nie wprowadzaj ludzi w blad.



Wracajac do tematu i by dac odpowiedz autorowi tematu. Tak, dlm zadzialalo bo miales bledy i rozlaczenia na linii w duzej ilosci. Po naprawie trzeba dlm zrestartowac bo w zaleznosci jak jest skonfigurowane, to pewnie i tak predko ci nie odda. Jak mialem neostrade, przycielo mi predkosc do 28Mb/s z prawie 40Mb/s, nie chcialo mi oddac nawet dwa miesiace, dopiero telefon na infolinie i zgloszenie tego rozwiazalo sprawe.

Zadzwon do bok, zglos ze ci sypie bledami i ze zanizylo ci przez to synchronizacje i prosisz o naprawe i powrot predkosci lacza.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

Zadzwoniłem technik pojechał do centrali nic nie znalazł przyjechał do mnie okazało się ze kabel pod gipskartonem się utlenił kabel został wymieniony i wszystko ok oto rezultaty: Dziękuje wszystkimBez tytułu.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

Bardzo ładne parametry, masz jeszcze zapas SNR by podwyższyć prędkość w razie co 🙂
Anonim

Nie dotyczy

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

@-brtk-, u mnie też jest bardzo dobrze? Mam dychę w umowie i więcej nie puszcza.

DSL.PNG


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

U Ciebie już trudniej bez tłumienia wywróżyć, bo masz tylko 6dB SNR, więc to na więcej nie pozwoli, przydałby się dokładniejsze danie z tłumieniem i sygnalem, a że Funbox nie pokazuje takich wartości, to pozostaje tylko jakiś router adsl.

Anonim

Nie dotyczy

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s


burebusek napisał(-a):

@-brtk-, u mnie też jest bardzo dobrze? Mam dychę w umowie i więcej nie puszcza.

 

Dychę w umowie? Odrobinę więcej puszcza niż w przypadku dziesiątki. Taka ociupinka.

 


 

Anonim

Nie dotyczy

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s


jaryn napisał(-a):

burebusek napisał(-a):

@-brtk-, u mnie też jest bardzo dobrze? Mam dychę w umowie i więcej nie puszcza.

 

Dychę w umowie? Odrobinę więcej puszcza niż w przypadku dziesiątki. Taka ociupinka.

 


 


@Anonim, miałem w umowie 20 ale zrywało i był powrót do 10. Jesteśmy w "łańcuszku miedziowym" niemalże na szarym końcu-ok.1,5 km od centralki.