Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

@matowsky71, w Ochronie zasobów systemu Windows masz uszkodzony plik. Pójdę dzisiaj nieco na skróty, jak to zrobić tutaj i poczytaj tu. Zrób też diagnostykę i nie powiedziałeś, czy masz włączoną ochronę systemu. Stan zapory jest ok. Użyj też narzędzia Fix it, jeżeli ono jeszcze posiada Twój system, albo weź porady @Anonim. Jest ciepło i trza "pogrzebać" coś pazurkami Emotikon: Szczęśliwy

Diagnostyka Windows.JPG

Modem na razie zostaw w spokoju.

Anonim

Nie dotyczy

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

Nie wiem co te rady mają wspólnego z ilością błędów, ale mogą się przydać w innych problemach.

Ten router nie pokazuje błędów przy wysyłaniu, a to też jest wskazówką stanu linii.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 6
  • 0

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

@Anonim Wynik skanu:

skan.PNG

Co do tego linka to posprawdzałem wszystko i raczej u mnie OK, żadnych zbędnych pluginów, styki wporządku itd.

 

@Anonim Ochrona systemu:

ochr.PNG

 

Zrobiłem czysty rozruch to wynik skanu:

skanik.PNG

 

Fixita używałem miesiąc temu bo miałem z czymś tam problem, diagnostyka też chyba ok. 

 

Czy na pewno powinienem szukać przyczyn w komputerze? Trzy miesiące temu robiony był format, raczej staram się o niego dbać, nie ściągam syfów, pilnuje się podczas ściągania czegokolwiek, torrentów też nie używam. Błędy występują nawet gdy komputer jest wyłączony. Zauważyłem też, że błędy jak występują to głównie masowo. Za przykład mogę podać dzień wczorajszy. Wczoraj przed północą wysłałem screena z błędami, było ich 88 zwykłe i 1 poważny. Przez ponad godzinę nic nie przybyło, a ok. godziny 2 przed pójściem spać usłyszałem jak zwykle po radiu, że chyba jest ten "atak". Sprawdziłem na błędy i zaczęły sypać jak głupie, trwało to ok 10-15 minut, margines też chwilami spadał do 3.0, po czym wracał na 6.5. Z 88 zwykłych i 1 poważnego zrobiło się 263 i 7, aż przycichło. Poczekałem jeszcze z 10 minut to nic nie przybyło, więc poszedłem spać. Dzisiaj ok. 14 sprawdziłem jak się błędy mają, 271 zwykłych i 7 poważnych, czyli za dużo przez noc nie przybyło. Od tamtej pory komputer sobie chodzi, teraz jest godzina 20:30 a stan taki sam.

he.PNG

Anonim

Nie dotyczy

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

@matowsky71, zastanawiam się, co Ci szwankuje. Rozruch naprawił, dysk D bez ochrony, modem ma duże rozbieżności w prędkości synchronizacji. Nie za dużo tego? Każdy czynnik ma jakiś wpływ na jakość downloadu i uploadu. W kompie może być za dużo czegoś, co obciąża system, w modemie za dużo błędów, więc jeszcze trzeba by "podłubać" przy ustawieniach w modemie. U mnie neostrada 10 i system wyglądają tak:

Ochrona systemu.pngDSL.JPG


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 6
  • 0

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

@Anonim nawet jak dużo dłużej jesteś podłączony to 0 błędów?

U mnie znowu ta sama sytuacja co wczoraj i przedwczoraj, tym razem "atak" miał miejsce ok. godzinę temu, przez ponad 10 minut ostro sypało błędami i nagle spokój, od godziny ani jednego błędu więcej. Przybyło ponad 350 błędów.

bleedy.PNG

Dziwne to jest, ale można zauważyc, że występuje raz dziennie.

 

Anonim

Nie dotyczy

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

@matowsky71U mnie wygląda tak linia przez 25 dni a jak widzę u ciebie a to system mam jakiś problem 

Przechwytywanie.PNG

Anonim

Nie dotyczy

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

@matowsky71, zero błędów i DSL niewiele się zmienia. Wszystkie parametry nie odbiegają daleko od siebie każdego dnia, kiedy z ciekawości wchodzę w modem. U Ciebie jest wiele pytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć. Np. ustawienie modemu, długość kabla, etc....nawet niby błahostki mają wpływ na jakość.A czemu dysk D masz niezabezpieczony? Jak masz ustawione parametry modemu w DHCP? I parę innych rzeczy jest do sprawdzenia. Ciężko się skupić, gdy nie widzisz wszystkiego naocznie. DHCP.JPG

Anonim

Nie dotyczy

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

cytat

"Przez ponad godzinę nic nie przybyło, a ok. godziny 2 przed pójściem spać usłyszałem jak zwykle po radiu, że chyba jest ten "atak". Sprawdziłem na błędy i zaczęły sypać jak głupie, trwało to ok 10-15 minut, margines też chwilami spadał do 3.0, po czym wracał na 6.5. Z 88 zwykłych i 1 poważnego zrobiło się 263 i 7, aż przycichło. Poczekałem jeszcze z 10 minut to nic nie przybyło, więc poszedłem spać. Dzisiaj ok. 14 sprawdziłem jak się błędy mają, 271 zwykłych i 7 poważnych, czyli za dużo przez noc nie przybyło. Od tamtej pory komputer sobie chodzi, teraz jest godzina 20:30 a stan taki sam."

 

@matowsky71  Co oznacza usłyszałem jak zwykle po radiu jakieś bliższe informacje.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 6
  • 0

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

@Anonim też bym chciał mieć tak ładnie 😄

 

@Anonim ochrona już włączona, ustawienia fabryczne o ile o to chodzi bo przecież robiłem reset 2 dni temu, długość kabla o ile chodzi o ethernet to z metr czy półtora, DHCP u mnie wygląda identycznie jak u Ciebie. 

 

@Anonim tak jak napisałem w pierwszym poście, na okrągło mam załączone radio w winampie, z reguły chodzi płynnie, czasami słychać zakłócenia ale to od nich problem, czasami zakłóca jak ktoś na WiFi siedzi i po prostu odpala jakąś stronę lub filmik to wiadomo, że też to odczuwam a czasami są zakłócenia i sypie błędami, w grach również odczuwalny problem z poruszaniem postaci, wiem bo teraz gdy tylko radio ma jakieś problemy to od razu sprawdzam czy błędy się nabijają czy też to nie to.

 

Mogę jeszcze dodać, że mieszkam na małej starej wsi, kable też raczej nie są pierwszej młodości. A co do błędów to widzę, że od 4 godzin tylko kilka zwykłych przybyło.

Anonim

Nie dotyczy

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

@matowsky71Po 7 godzinach i dalej brak błędów....

Przechwytywanie1.PNG

Jak widziś mam  3 letni system Windows 7 brak też błędów

Przechwytywanie.PNG