Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód a prędkość sygnału WIFI


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 5
  • 0

światłowód a prędkość sygnału WIFI

Witam, mam podobny problem, światłowód 100Mb założony kilka dni temu tv ( optymalny) funbox2 no i jest kicha po kablu prędkość jest 106Mb natomiast na wifi 48-52 zalezy kiedy, komórki tak samo. Co najdziwniejsze jak miałem wcześniej Multimedia Polska miałem 60mb i na ich routerze poprzez wifi na laptopie osiągałem prędkosć 56- 64 Mb. Sądziłem ze jak jest do 100mb to da radę wyciągnąć przez wifi około 80 chociaż a tu taka kiszka! Dobrze ze umowa na 12 msc jest bo jak sie nie da zwiększyć to .. wiadomo.

32 ODPOW. 32

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

światłowód a prędkość sygnału WIFI

To nie jest problem routera tylko Twojego urządzenia końcowego.

Poniżej transmisja na Samsungu 7 Edge w odległości ponad 10 metrów od routera i 2 ścianach.
Screenshot_20160831-181652.png

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

światłowód a prędkość sygnału WIFI


rafc1o napisał(-a):

Witam, mam podobny problem, światłowód 100Mb założony kilka dni temu tv ( optymalny) funbox2 no i jest kicha po kablu prędkość jest 106Mb natomiast na wifi 48-52 zalezy kiedy, komórki tak samo. Co najdziwniejsze jak miałem wcześniej Multimedia Polska miałem 60mb i na ich routerze poprzez wifi na laptopie osiągałem prędkosć 56- 64 Mb. Sądziłem ze jak jest do 100mb to da radę wyciągnąć przez wifi około 80 chociaż a tu taka kiszka! Dobrze ze umowa na 12 msc jest bo jak sie nie da zwiększyć to .. wiadomo.


Niezależnie @rafc1o od tego że dziwię się Twojemu komentarzowi "to .. wiadomo" 🙂 to napisz:

a) czy korzystasz z wifi po 2.4 czy 5. Jeśli 2.4 to podłącz się na 5 GHz. Daj inne nazwy sieciom aby się nie pomylić.

b) na jakim telefonie robiłeś testy? Czy telefon lub komputer wspiera standard AC dla Wifi? Jeśli tylko N to nic dziwnego że nie masz poprawy. Chcesz mieć 100 to potrzebny jest albo odpowiednia karta w laptopie albo odpowiedni telefon.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 5
  • 0

światłowód a prędkość sygnału WIFI

telefon S5 i s5 neo  i Lg3 

w laptopie mam kartę AR9485WB-EG ale w standardzie 2,4Ghz, w drugim też jest Atheros jakiś nowszy 564x ale jak patrzyłem to obie karty są w tej częstotliwosći. 
już nie chodzi że nie ma 100Mb ale czemu połowe obcina? Skoro Multimedia jak dała 60Mb wyciągałem 60Mb a tu ze 100 się robi 50 ? 

 

na 5Ghz raczej nie przełaczę się bo niby jak jak karta nie działa w tej częstotliwosci

( Chyba że w ustawieniach fanboxa w opcji Wspólna konfiguracja Wi-Fi dla 2.4GHz i 5GHz <-- tu coś można zmienić 🙂  )



Pisałem ze wiadomo co bo nie będe zmieniał wszystkich sprzętów żeby działało mi 100Mb,  to chyba logiczne . 

Mogę wymienić kartę w laptopie. Technicy jak montowali mówili że można jakis wzmacniacz dokupić bo funboxy tak mają. Rozumiem ze to jest czysty marketing do 100Mb i jak jest 48 to jest własnie do 100 🙂 


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

światłowód a prędkość sygnału WIFI

@rafc1o Pisałem już o tym i napisze jeszcze raz. Prędkość WiFi zależy od tak wielu czynników że przeciętny użytkownik nawet o nich nie myśli:

 

urządzenia z jakich korzystasz - tu już wiemy, są to w miare dobre telefony na których w normalnych warunkach wszystko powinno bez problemów śmigać

 

natężenie sieci w okolicy - zrób prosze screena pokazujęcego ile i na jakich kanałach masz w okolicy sieci, zarówno 2,4 jak i 5 Ghz - tu masz apke

 

Materiały użyte do budowy domu - tu jest bardzo różnie, propagacja fal jest różna w przypadku różnych materiałów i uwierz mi że przez jedną sciane sygnał przebija się lepiej a przez inną słabiej. Większość stropów zabija skutecznie sygnał.

 

Jeżeli faktycznie masz takie problemy to uwierz mi że ich źródłem nie jest to że technicy powiedzieli że "funboxy tak mają" - to jest jedynie uogólnienie. Jeżeli mi działa, @Remi daje screen że działa szybciej to znaczy że albo masz uwalone urządzenie, albo problem leży gdzie indziej:)


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

światłowód a prędkość sygnału WIFI

@rafc1o Samsung S5 ma standard AC i 5 GHz więc prosze polącz się z siecią po 5 GHz przez telefon i zrób test jeszcze raz.

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s5-6033.php

 

Zrób inne nazwy dla sieci aby wiedział z którą się łączysz. Tzn. inna dla 2.4 i inna dla 5.

 

Dałem Ci screenshota i napisałem w jakiej odległości robiony test więc mam prośbę abyś zrobił DOKŁADNIE to co Ci napisałem powyżej.


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

światłowód a prędkość sygnału WIFI

Test zrobiony przed chwilą. Telefon Samsung S7 Edge ...

Sprawdź mój wynik Ookla Speedtest. Jaka jest Twoja prędkość? http://www.speedtest.net/my-result/a/2174481060 

 

I jeszcze drugi test na Macbooku (karta tylko w standardzie N ale na 5 GHz.

 

http://www.speedtest.pl/test/134446093


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

światłowód a prędkość sygnału WIFI

A zróbcie screen zakładki z funboxa?
http://www.micrology.pl/wp-content/uploads/2015/04/informacje_systemowe_wifi.png

masz tak samo?

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

światłowód a prędkość sygnału WIFI

 

Zrzut ekranu 2016-08-31 o 22.49.53.png

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

światłowód a prędkość sygnału WIFI

U Ciebie @Remi jest ok.
A inni może podeślą screen tej zakładki?