Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód 600Mb/s a wifi


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Światłowód 600Mb/s a wifi

Witam,

dwa dni temu monter zainstalował u mnie światłowód 600Mb/s. Komputer podłączony kablem bez problemu wyciąga ~500-550Mb/s. Niestety przy wifi pojawia się poważny problem bo prędkość spada i to znacząco. W ciągu dnia średnio pokazuje 120-190Mb/s. Teraz wieczorem udało się wyciągnąć 230Mb/s co jest najlepszym wynikiem z wielu pomiarów. Telefon Samsung S8 również połączony przez to samo wifi wyciąga ~450Mb/s.

 

Ustawienia routera zmieniałem chyba na wszystkie sposoby. Częstotliwość zmieniałem tylko na 2.4GHz, potem tylko na 5GHz, ale ostatecznie zostawiłem włączone obie opcje bo i tak łączy mi sie domyślnie z 5GHz. W momencie kiedy łączy mi się z 2.4GHz prędkość spada nawet do 30Mb/s więc wiem kiedy komputer jest połączony z jaką siecią.

Skoro mam pewność, że prędkość przez kabel jest ok, wifi w telefonie działa ok, to chyba jedyny problem może leżeć w mojej karcie sieciowej. Specjalnie dla tak dobrego światłowodu zakupiłem karte sieciową, która powinna bez problemu spełniać wszystkie warunki. Karta to ASUS USB-AC51 (AC600).
Czy ktoś z Was ma taką karte i wie może czy trzeba kombinować z ustawieniami/sterownikami/itp? Czy coś poza kartą sieciową może aż tak wpływac na prędkość internetu przez wifi? Zaznaczam, że wszystkie testy robiłem przy routerze oddalonym o kilkadziesiąt centrymetrów od komputera. Co mógłbym jeszcze zrobić, jakie ustawienia zmienić, aby komputer łapał tak dobre połączenie jak np. telefon.

18 ODPOW. 18

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Światłowód 600Mb/s a wifi

To, zdaje się, niestety norma. Ja mam światłowód w opcji 100 Mb/s - i naprawdę tyle chodzi… na kablu, na którym mam podpięty komputer. Wszystkie domowe urządzenia łączące się po WiFi pokazują od 30 do max. 50 Mb/s.

 

Tyle, że mnie to wystarcza po kokardy, więc się nie przejmuję.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Światłowód 600Mb/s a wifi

Usuń z adresu neostrady dopisek /ipv6  ustawieniach routera. Ścieżka 192.168.1.1 /moja sieć/ xxxxxxx@neostrada.pl/ipv6 zmień na xxxxxx@neostrada.pl

 

Szczegóły tutaj....

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód 600Mb/s a wifi

Pasmo 5GHz daje większą szybkość i mniej zakłóceń, minus to mniejszy zasięg, jak jednak potrzebujesz max szybkości to tylko 5GHz, tak odnośnie kart sieciowych, nigdy nie dają tej szybkości co w specyfikacji po wi-fi szczególnie, tam max 80% jak top karta, tańsze 50/60% tego co w specyfikacji, 2,4GHz nie da rady z 500GHz nawet, tak pozatym to Router musi być z tych droższych by dał radę 500GHz utrzymać, są szybsze ale piekielnie drogie.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Światłowód 600Mb/s a wifi

Niestety w loginie do Neostrady nie mam dopisku /ipv6. Próbowałem dodać dopisek i nic to nie daje.

Oczywiście router to Funbox 3.0 wiec spokojnie powinien sobie poradzić. Z tego co czytałem to moja karta sieciowa spokojnie powinna dawać sobie rade. Inni posiadacze tej karty nawet przy światłowodzie do 300Mb/s wyciągali 200-250Mb/s.

 

Moze jeszcze są jakies parametry przy których moge pokombinować?

 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Światłowód 600Mb/s a wifi

Przerabiałem ten problem u znajomych. Światło 600, laptop podłączony po kablu dochodził do 570-580 mb/s...co prawda wieczorem...na wifi niestety nie przekroczył 230kb/s...karta w standardzie -n na 5Ghz... myślę że to wina kart, lub ich konfiguracji. Żadne próby nie przyniosły zamierzonego rezultatu...

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 11
  • 2

Światłowód 600Mb/s a wifi

Powinieneś kupić kartę AC w wersji 866/867Mb/s, przykładowo Netis WF2190 lub TP-Link Archer T4UH. Poza tym na realną prędkość wpływają także zakłócenia w okolicy, w tym inne routery.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód 600Mb/s a wifi

Nawet 866 nie gwarantuje 600 Mbit/s. Ja osobiście osiągnąłem tyle przy połączeniu zestawionym na 1300 Mbit/s.

 

@kaczi Musisz zaopatrzyć się w lepszą kartę sieciową, która obsługuje nie mniej jak 802.11AC(5GHz) 1300 Mbit/s(obecnie masz kartę, która obsługuje tylko do 433 Mbit/s, co daje realne prędkości jakie uzyskujesz).

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód 600Mb/s a wifi

Ja w n 5GHz wyciągam 300Mb/s w Laptopie (Intel® Centrino® Advanced-N 6235), nie będę google męczyć ale w ac powinno być 600Mb/s, jak wyciągasz 230 -300Mb/s to słaba karta, skan sieci zrób inSSIDer Office i dobierz kanał najmniej zakłócany, tam też siła sygnału vs jakość jest, jak kiepsko to 230Mb/s będzie bardzo dobrym wynikiem, tak na marginesie to karta  siedzi na usb 2.0 szału nie ma prędkość zapisu ok. 25 – 30 MB/s, a odczytu 30 – 42 MB/s, jakby usb 3.0 to Super Speed pozwala na pracę z prędkością do 640 MB/s, tak na koniec nic tam nie pokombinujesz w ustawieniach karty by było szybciej, cena ~ 88zł wszystko tłumaczy.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Światłowód 600Mb/s a wifi

Temat WiFi jest tak rozległy, że ciężko stwierdzić dlaczego nie wyciągasz takiej prędkości, na pewno zakłócenia innymi sieciami wifi w twojej okolicy na to najwięcej wpływają. Światła 600Mb/s nie kupuje się nigdy by tyle po wifi mieć tylko po kablu, wifi to dodatek, nie standard.