Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 aktualizacja

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Funbox 6 aktualizacja

@djwacpl  tak, tak wiem mam tą wersję,  nawet w dniu aktualizacji przed wyjazdem wrzuciłem na szybko screeny z nowego menu na forum. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 326
  • 1

Funbox 6 aktualizacja

Od kiedy jest nowa aktualizacja na FB6 z nowym menu? Ja niestety tej aktualizacji nie mam. Kiedy wyszukuje aktualizację, to piszę, że mam aktualną wersje, a mam stary wygląd.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Funbox 6 aktualizacja

@Liked2021  ja mam od 23 sierpnia, ale aktualizacje na sprzęt "spływają" partiami podobnie jak na dekodery czy inne sprzęty więc czekaj cierpliwie, na Twój modem też przyjdzie pora.

Edyta:

@Wojciech  informował o tym 22 sierpnia tu Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja?...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 326
  • 1

Funbox 6 aktualizacja

@slav72 ok, dzięki za odpowiedź 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1464
  • 6350
  • 43

Funbox 6 aktualizacja

Ja sprawdzam losowo ręcznie aby może niejako "wymusić" ale dostaję info że mam najnowszy soft. Mimo że wiem, że nie jest najnowszy. 😉 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Funbox 6 aktualizacja


@djwacplnapisał(-a)

Sprawdź, wszystko dotyczy ostatniej aktualizacji. czyli wersji: SGF6-pl-03.03.05.17_20.04.21

 

djwacpl_0-1693684851870.png

 


@djwacpl  sprawdziłem i na moim po restarcie trzyma wszystkie ustawienia wifi, harmonogramów, zarówno sieć gości jak i sieć IoT trzymają wszystkie ustawienia i po restarcie są aktywne, sieć dla gości czy to jest ustawiona okres ważności na 1 godzinę, 2, 4, itd również trzyma ustawienia.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

Witam, pytanko odnośnie aktualizacji.

Czy podczas tych aktualizacji to wywala wam internet?

Jeśli tak, to czy istnieje możliwość sprawdzenia i ewentualnie ustawienia godzin, w których Funbox by ich wyszukiwał? Znacie może czas, co ile takie aktualizacje są automatycznie wyszukiwane przez router?

 

Mają mi zakładać światłowód z Orange i tak sobie czytam to wasze forum. Martwi mnie, że FB 6 będzie co jakiś czas rozłączał połączenie podczas nowych aktualizacji (nawet jeśli to kilka sec), to wystarczy by stracić postać w mmo/rpg, gdzie 1 death = strata postaci i tygodni grania. Macie może pomysł jak temu można by zapobiec?

 

Czytałem, że te aktualizacje są przeważnie pomiędzy 1:00, a 4:00 w nocy. Jeśli to prawda, gdybym np. ręcznie wyszukiwał nowych aktualizacji, powiedzmy codziennie o 0:00, to by zapobiegło ewentualnemu rozłączeniu? Czy jedyną opcja jest zewnętrzny ONT i inny router w którym to mogę ustawić?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8444
  • 64

Funbox 6 aktualizacja

@Rumcaj5 To o czym piszesz to są rozłączenia w celu pobrania nowego adresu IP i sprawdzanie aktualizacji nie ma, raczej, na nie wpływu. Osobne ONT z tego co wiem też Cię przed tym nie obroni bo restart sesji PPP jest pewnie wykonywany od strony OLT. https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Funbox-ustawienie-ręczne-kiedy-zmienia-się-ip/m-p/367628


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

@Samotnick Okey, dzięki za linka ale czytałem też, że jak jest dostępna nowa aktualizacja i Funbox ja sam zainstaluje to też przerwie połączenie?

Czytając o tym z rozłączaniem co 7-10 dni podczas zmiany adresu IP to mnie trochę załamałeś jak tego nie będę mógł ręcznie wymusić.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Funbox 6 aktualizacja

@Rumcaj5  odnawianie sesji PPP w FB6 odbywa się raz na dziesięć dni w godzinach nocnych, również ewentualne aktualizacje są przeprowadzane w godzinach nocnych (aktualizacje sporadycznie raz na kilka miesięcy) i wszystko to idzie z automatu, użytkownik końcowy nie ma na to wpływu, niestety.